Borovitz Orsolya

Borovitz Orsolyának hívnak. Várpalotán születtem, 12 éve élek a családommal Veresegyházon. Két gyermekem van, akik a Kálvin Téri Református Ált. Iskola tanulói. A férjem református, mi a gyerekekkel evangélikus vallásúak vagyunk.

Evangélikus családból származom, számomra természetes, hogy Isten állandó jelenléte velünk van, és hozzá már kisgyermek korunktól fogva fordulhatunk. Életem szerves részét képezi a fóti Evangélikus Kántorképző, ahol gyermekként tanulhattam, majd miután kántori oklevelet szereztem, én taníthattam a kisebbeket egyházi énekre és harmóniumjátékra.

Amikor a pedagógusi pályát választottam, nagyban hozzájárult a döntésemhez  a várpalotai Evangélikus Óvodákban töltött gyakorlati idő. Ott láttam, hogy a gyermekek mennyire könnyen, természetes módon fogadják az isteni közelséget, a hit és a keresztény nevelés szeretetét. Egyik célkitűzésemnek tekintettem az egyházi óvodákban való tevékenykedést, mert

hiszem és vallom, hogy ha egy kisgyermeket egészen kicsi korától vallásos nevelésben részesítenek, később  érzelmileg kiegyensúlyozott, bátran Isten felé forduló, szeretetteljes ember válik belőle.